libaneredna2JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 1JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 5
debaneredna2JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 4JU Osnovna škola Skender Kulenović - desni baner 2debaneredna

Krojačko-dizajnerska sekcija

Krojačko-dizajnerska sekcija je osmišljena tako da učenici razvijaju zanimanje, sklonost i sposobnost ka aktivnostima malih kućnih radinosti kao što su; vještine ručnog šivanja i prišivanja dugmića, ukrašavanje i kombinovanje odjevnih predmeta, uzimanje krojeva iz modnih časopisa i njihovo preslikavanje na platno kao i sticanje osnova prilikom rukovanja mašinom za šivanje i njenom pravilnom upotrebom kroz vježbu. Kroz dopunske aktivnosti primjenjuje se izrada različitih predmeta od vune, platna, perlica, žice, kartona...a koji imaju određenu primjenu. Sekciju pohađaju učenici starijih razreda. Naučiti šiti nije teško, a može biti itekako od koristi. Voditelj sekcije je Lejla Bećirević.

Voditelj krojačko-dizajnerska sekcija Osnovne škole Skender Kulenović je Lejla Bećirević.

2014-02-24

2015-06-28