JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 1Dodjela diploma i nagrada za općinska takmičenja 2015JU Osnovna škola Skender Kulenović - priprema za prijemni
srbanerskijanjesrbanerdannez2JU Osnovna škola Skender Kulenović - muzička sekcijaDodjela diploma i nagrada za općinska takmičenja 2015
JU Osnovna škola Skender Kulenović - desni baner 2debanerednaJU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 2JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 4

Sekcija prve pomoći

Ukazati prvu pomoć na mjestu nesretnog slučaja je moralna i humana obaveza. Nezgode se dešavaju u svakodnevnom životu i mjesto događaja se ne može predvidjeti. Na časovima ove sekcije učenici stiču osnovno znanje kako spasiti život ili zdravlje povrijeđenih ili bolesnih. Učenici osmih razreda naučene vještine i znanja predstavljaju simulirajući povrede na manekenima i tako obučavaju učenike sedmih razreda. Ovakav rad je kod djece povećao zainteresovanost za učenjem i ovladavanjem vještinama.Uz želju da pruže prvu pomoć, njihova teoretska znanja i praktična uvježbanost spasit će nečiji život. Nastavnik, instruktor i voditelj sekcije je Hidajeta Trhulj.

Voditelj sekcije prve pomoći Osnovne škole Skender Kulenović je Hidajeta Trhulj.

2014-02-24

2015-06-28