JU Osnovna škola “Skender Kulenović”
Dobrinja - Sarajevo

Dodjela diploma i nagrada za općinska takmičenja 2015JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 1JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 5
JU Osnovna škola Skender Kulenović - srednji baner 3banersr1JU Osnovna škola Skender Kulenović - posjeta biblioteci 2012JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 3
JU Osnovna škola Skender Kulenović - inkluzija 1JU Osnovna škola Skender Kulenović - desni baner 2JU Osnovna škola Skender Kulenović - folklor sekcijadebaneredna2

Donacija eko kućice

Četvrtak, 25.01.2018.

Početkom novembra objavljena je Aplikacija za projekat pomoći finansiranja osnovnih škola Kantona Sarajevo. Naime, radi se o urednici emisije „ISPUNI MI ŽELJU“ gospođi Dženi Zeničanin.
13.novembra nastavnica naše škole Nermana Kurteš-Jelašković uputila je zahtjev za finansiranje projekta Televiziji HAYAT. Na veliku radost-želja je ispunjena! Odobrena je donacija  EKO KUĆICE za potrebe učenika i nastavnika naše škole.
Učenici V-razreda su na času Kulture življenja a VIII-razreda na času hemije - razgovarali o   EKOLOŠKOJ I ESTETSKOJ KULTURI. Kako razvijati i usavršavati ekološku kulturu kroz razne zajedničke akcije u cilju unapređenja životne okoline.
Ugodan boravak i lijep ambijent je jedan od preduslova stvaranja ljubavi prema školi i boljem uspjehu učenika koji će koristiti EKO KUĆICU u toku nastavnog procesa. Učenici su sa nastavnicom hemije i Kulture življenja Nermanom Kurteš-Jelašković uz podršku škole pripremili doček urednice i izvođača radova-gospodina Amera Baltu. Snimanje emisije TV HAYAT povodom otvorenja EKO KUĆE realizovano je 9. januara u 10:30 sati.
Zahvaljujemo se našim građanima iz Saint Luisa-USA i TV HAYAT-gospođi urednici emisije“ISPUNI MI ŽELJU“ Dženi Zeničanin -za uspješnu i profesionalnu realizaciju projekta.

Poruka đaka:“OVO SU MALI KORACI KOJE MOŽEMO UČINITI, A VELIKI ZA NAŠU OKOLINU I NAŠ ŽIVOT U NJOJ!“

 

ISPUNJENA ŽELJA - DONACIJA EKO KUĆICE
0