JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 5JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 1Dodjela diploma i nagrada za općinska takmičenja 2015

Posjeta ambasadora Japana našoj školi

Ponedjeljak, 16.04.2018.

„Život  i rad škole odvija se u širokoj lepezi aktivnosti koje omogućavaju učenicima i nastavnicima da iskažu kreativnost u radu“ prema riječima direktora naše škole, Esata Erovića, bio je povod današnje posjete ambasadora Japana u BiH, Hideyuki Sakamoto, predstavnika nevladine organizacija IPIL- IPIL NO KAI iz Japana te predstavnika grada Sarajeva.
Nevladina organizacija IPIL- IPIL NO KAI iz Japana i Grad Sarajevo već pet godina organizuju likovno takmičenja za učenike sarajevskih osnovnih škola. Prvoplasirani radovi se izlažu u Tokiju, Hirošimi, Kjotu...Tema ovogodišnjeg takmičenja je „Nasmiješena lica“ i prepuštena je dječjoj kreativnosti.
Ekipa naše škole u sastavu: Esma Mujačić, Amina Pašić, Rania Čampara, Lamija Kabaš i Nejla Karišik te prof. likovne kulture, Smajil Ćar, odazvali su se učešću te svoje radove dostavili u dogovorenom roku.
U prisustvu predstavnika organizacije IPIL- IPIL NO KAI  izvršen je odabir najboljih učeničkih radova. Ekipno, naši učenici su osvojili prvo mjesto te prigodne nagrade.
U ime uposlenika i učenika naše škole čestitamo učenicima i profesoru na osvojenim nagradama.

Posjeta ambasadora Japana našoj školi