libanerednaJU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 1JU Osnovna škola Skender Kulenović - priprema za prijemni
banersr1JU Osnovna škola Skender Kulenović - srednji baner 1JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 3JU Osnovna škola Skender Kulenović - muzička sekcija
JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 2JU Osnovna škola Skender Kulenović - folklor sekcijadebanerednaJU Osnovna škola Skender Kulenović - inkluzija 1

Radionica dr. Paša

Četvrtak, 20.02.2014.
Radionica dr. Paša

Dragi naši, povodom Međunarodnog dana djeteta družili smo se sa učenicima IX razreda O.Š. „Skender Kulenović“, te održali edukativno predavanje o proizvodnji prirodne kozmetike. Laboratorij za izučavanja predmeta hemija pretvorio se u malu Dr.Pasha radionicu, sa znatiželjnim i aktivnim učenicima, koji su se za trenutak pretvorili u „male naučnike“. Svijet koji nas okružuje je najveća prirodna laboratorija u kojoj se može istraživati i eksperimentisati na bezbroj načina i u bezbroj situacija. Upravo zato je veoma važno da se djeca dovode u različite, nove i nepoznate situacije u kojima će moći da istražuju i dolaze do novih otkrića.

U našoj improviziranoj radionici imali su priliku ručno izraditi i oblikovati sapun Mak - Cimet. Tako su uz pomoć našeg stručnjaka, jednostavnim postupkom korištenja eteričnog ulja cimeta, zrnaca maka i dodatnih eteričnih ulja napravili svoj Dr.Pasha sapun Mak – Cimet. Trenutni način života ostavlja sve manje vremena za brigu o zdravlju te imajući to na umu potrudili smo se olakšati, posebice našim najmlađim, svakodnevne tegobe koje nameće užurbani tempo današnjeg življenja.

Cilj nam je bio da svaki učenik koji koristi ili će da koristi naše proizvode bude upotpunosti siguran u kvalitet i učinkovitost proizvoda koji kupuje, te da u naše proizvode imaju apsolutno povjerenje. Smatramo da je briga o svakom pojedincu, počevši od djece jedini ispravan način koji doprinosi uspjehu.