JU Osnovna škola “Skender Kulenović”
Dobrinja - Sarajevo

libanerednalibaneredna2banerli1
JU Osnovna škola Skender Kulenović - srednji baner 2srbanerdannez2JU Osnovna škola Skender Kulenović - muzička sekcijaJU Osnovna škola Skender Kulenović - posjeta biblioteci 2012
JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 4JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 2JU Osnovna škola Skender Kulenović - desni baner 2JU Osnovna škola Skender Kulenović - inkluzija 1

Svečano obilježen Dan državnosti

Ponedjeljak, 26.11.2018.

U petak, 23.11.2018. godine, u prostorijama naše škole održana je svečana priredba povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine. Vrijedni učenici naše škole i voditelji sekcija su pripremili prigodan kulturno-umjetnički program. Uživali smo u zanimljivim sadržajima, a sve je bilo u znaku državnih obilježja i boja naše zastave.
Zemlja Bosna je rijetko kad bila slobodna. Zbog nje, kao veoma lijepe zemlje u kojoj su uvijek živjeli vrijedni i dobri ljudi, vodili su se ratovi, nestajala jedna i nastajala nova carstva i kraljevstva... Tako je bilo sve do 25. novembra 1943. godine. Prvo zasjedanje ZAVNOBIH-a, u vihoru Drugog svjetskog rata, održano je u Mrkonjić-Gradu. Tada su donesene odluke kojima su potvrđene historijske granice BiH i jednakost svih njenih građana.

Svečano obilježen Dan državnosti
0