École primaire “Skender Kulenovic”

JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 5Dodjela diploma i nagrada za općinska takmičenja 2015JU Osnovna škola Skender Kulenović - priprema za prijemni
JU Osnovna škola Skender Kulenović - nagrada Matice Hrvatskesrbanerdannez2JU Osnovna škola Skender Kulenović - srednji baner 2JU Osnovna škola Skender Kulenović - posjeta biblioteci 2012
JU Osnovna škola Skender Kulenović - desni baner 2JU Osnovna škola Skender Kulenović - nastavne aktivnosti 2debaneredna2JU Osnovna škola Skender Kulenović - desni baner 1

Dernières nouvelles publiées

A propos de notre école

École primaire “Skender Kulenovic”

Škola je osnovana u školskoj 1983/84. godini, godini Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu. Za vrijeme Olimpijade, služila je za potrebe PRESS-a, a nakon toga je primila i prve đake krajem februara 1984. godine.

Naziv Simon Bolivar, škola je dobila po poznatom borcu za ljudska prava iz Bolivije.

Zbog velike populacije mladih ljudi koji su živjeli u Dobrinji, škola je sve do školske 1991/92.godine, imala oko 2000 učenika. Na žalost, na samom početku rata 15.05.1992. godine, škola je zapaljena, a konstantno granatiranje dovelo je do potpunog uništenja školske zgrade.