DAN ŠKOLE

0 Comments
05.04.2024. godine naša škola je proslavljala jubilej – 40 godina postojanja. Potrudili smo se da aktivnostima i sadržajem našim cijenjenim gostima uvaženoj ministrici za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo Naidi Hota- Muminović, cijenjenom premijeru Kantona Sarajevo Uk Nihadu, cijenjenom načelniku općine Novi Grad Sarajevo Semiru Efendiću, uvaženim direktorima novogradskih škola, roditeljima, nastavnicima, djeci i drugim dragim gostima u potpunosti dočaramo ovaj svima nama važan dan. Program smo započeli otvaranjem školskog lifta za djecu sa poteškoćama u razvoju, nastavili sa sadnjom prvih sadnica jabuka u školskom voćnjaku, te programom koji pokazuje sav raskoš dječijeg talenta praćen osvrtom na XIV Zimske olimpijske igre održane u Sarajevu 1984. godine i obilježavanjem 6. aprila, Dana grada Sarajeva. Dobrodošlicu je poželjela i direktorica Elvedina Begić, osvrnuvši se na projekte i zadatke koji su zajedničkim snagama, podstrekom i uzajamnom pomoći realizovani na opće zadovoljstvo i dobrobit svih nas. „Osnovna škola „Skender Kulenović“ je škola koja osposobljava za život u multikulturalnom okruženju, potiče na aktivan i kreativan život i u kojoj se jača lična odgovornost prema društvenoj zajednici i okolini. Škola u kojoj je razvijena svijest o općecivilizacijskim vrijednostima kao što su tolerancija, poštovanje ljudskih prava i djelovanje na demokratskim principima“, istaknula je direktorica Begić Gostima se obratio i načelnik općine Novi Grad Sarajevo gospodin Semir Efendić i skrenuo pažnju na važnost i ulogu odgojno-obrazovnih ustanova za razvoj šire zajednice i države uopće, te poželio mnogo sreće i uspjeha u daljem radu. Kratkim filmom o prvih trideset godina postojanja škole i materijalom koji svjedoči o predanom radu i uspjehu naših učenika i nastavnika u posljednjih deset godina potvrđujemo da činimo sve da pored formalnih znanja jačamo individualne kompetencije naših učenika, promovišemo najuspješnije među uspješnima i kroz bogat dramski, recitatorski i muzički program posvjedočimo da je nastavnički poziv kamen-temeljac svim profesijama, i najznačajnija ruka vodilja ka izgradnji zdravog i produktivnog pojedinca.