„OSVIJESTI SE SVIJETE, MOLI TE DIJETE“

0 Comments
Učenici naše škole su učestvovali u likovnom i kreativnom konkursu na temu “Osvijesti se svijete, moli te dijete” u okviru projekta „Živi ekološki, priroda moli“ pod pokroviteljstvom Udruženja EduEkos, s ciljem promocije ekološke svijesti među učenicima. Učenici odjeljenja II2, II3 i II4 su se rado odazvali pozivu da urade likovni rad, kao i učenici iz IV4 i I1. Na Dan planete Zemlje u OŠ „Aleksa Šantić“ je upriličena završna manifestacija i promovisani su pobjednici konkursa. Učestvovao je veliki broj učenika iz više škola, pokazali su svoju maštovitost, kreativnost i koliko vole našu planetu, a rad naše učenice, Sare Šabanović (II4), je osvojio prvu nagradu u kategoriji učenika od I do IV razreda. Učesnici su od organizatora dobili, za svako odjeljenje, sadnicu voća koju su posadili u dvorištu škole. U pratnji učenika su bile učiteljice Sanela Mujezinović, Admira Salić-Čano, Alma Feriz i Maja Fazlić.