Plasman na Federalno takmičenje iz matematike

Dana 28.04.2024. godine održano je kvalifikaciono takmičenje za plasman na Federalno takmičenje iz matematike. Našu školu su predstavljali sljedeći učenici: VI razred: 1. Edin Višnjić 2. Harun Demir 3. Harun Ćesko VII razred 1. Amina Agović 2. Hamza Drkić Plasman na Federalno takmičenje izborili su: Edin Višnjić i Harun Demir – VI razred, te Agović Amina i Hamza Drkić VII razred, dok je učenica Iman Boškailo ranije obezbijedila direktan plasman na Federalno takmičenje, koje će se održati 11.05.2024. u Sarajevu. Učenike su pripremali nastavnici: Alma Ćuprija VI razred i Sead Dazdarević VII razred. Dragi učenici, vjerujemo da vaši uspjesi tek dolaze i radujemo se što ćemo nastaviti zajedno graditi buduće generacije matematičara. Takmičimo se u dobru!