POSJETA DR.PASHA PHARMACEUTICS

Dana 7.5.2024. godine III-1 je u sklopu predmeta Moja okolina iz oblasti uslužnih djelatnosti imao posjetu ispred kozmetičke firme dr.Pasha Pharmaceutics koju su činili gospodin Muris Hadžić i gospođa Minela Mujezinović (voditelj razvoja i proizvodnje). Učenik, Faris Hadžić je trebao da uradi prezentaciju, pa je sa svojim tatom osmislio da on dođe u posjetu njegovom razredu i pokaže na koji način nastaju neki od proizvoda. Učenicima su objasnili šta je sve potrebno za proizvodnju prirodne kozmetike, ko sve radi, čime se bave, a zatim su pokazali i praktično dva kozmetička proizvoda. Gospođa Minela uz pomoć svojih vrijednih asistenata Farisa i Murisa je napravila „bath bomb“ (bombe za kupanje) uz detaljnu recepturu i pojašnjenje za svaki sastojak i korak. Zatim su prešli na nešto malo složeniji proces, a to je proces pravljenja univerzalne kreme za kožu, također uz detaljnu recepturu i pojašnjenje. Svi učenici su dobili po jedan uzorak bath bombe i kreme. Naučili su nešto novo na jedan zanimljiv i kreativan način. Zahvaljujemo se našim gostima, našem drugaru na snalažljivosti i nadamo se da ćemo imati priliku ponovo sarađivati sa njima.