POSJETA FABRICI MILKOS

8.5.2024. za učenike III razreda je realizirana terenska nastava. Nastava je realizirana u sedmici kada se učenici upoznaju sa fabrikama i uslužnim djelatnostima iz predmeta Moja okolina. Na samom početku su vidjeli na koji način se provjerava da li je neki od proizvoda dobro napravljen. Zatim su se upoznali sa načinom pripreme i nastanka proizvoda koji se pripremaju u fabrici Milkos (jogurt, sirutka, pavlaka, puter…). Učenici su mogli vidjeti način nastanka određenih proizvoda. Kvaliteta, inovativnost i svakodnevna briga za zdravlje i uravnoteženu prehranu pojedinca i porodice ključne su vrijednosti ove fabrike. Učenici su bili veoma zainteresovani i postavljali su brojna pitanja. Radujemo se novim istraživanjima.