SRETAN EVROPSKI DAN MUZIKE U ŠKOLAMA

Na dan 15. mart 2024. godine obilježava se Evropski dan muzike u školama u organizaciji Evropske udruge za glazbu EAS. Ministarstvo odgoja i obrazovanja KS je tim povodom uputilo poziv školama da uzmu učešće u obilježavanju ovog dana. Naša škola JU OŠ „Skender Kulenović“ se rado odazvala tom pozivu. Na temu tradicijske muzike pod naslovom „Unique and united in music“ – „Jedinstveni i ujedinjeni u muzici“, učenici su pripremili pjesmu „Sarajka djevojka“, te naslikali radove na temu tradicije. Škola se prijavila i poslala video zapis i likovne radove do 15.02.2024. godine. Dana 15. marta u 11.00 sati pristupili smo virtuelnom događaju obilježavanja Evropskog dana muzike u školama, putem Zoom platforme. Virtuelni događaj je obuhvatao premijeru izložbe ilustrovanih radova na temu „Unique and united in music“ i premijeru videa tradicionalnih pjesama i plesova širom svijeta. U obilježavanju su učestvovali školski hor sa nastavnicom muzičke/glazbene kulture Katarinom Puketa, članovi „Muzičke igraonice“ sa učiteljicom Enisom Terović koji su naslikali likovne radove, članovi folklorne sekcije sa učiteljicama Belmom Vujić i Zinadom Alić Baftiroski.