SUSRET SA KNJIŽEVNICIMA

0 Comments
U utorak, 7. 5. 2024. godine, u okviru Festivala dječije umjetnosti ( FEDU) čiji je pokrovitelj Općina Novi Grad, u prostorijama naše škole realizovana je književno-kreativna čitaonica i druženje sa dječijim piscima. Učenici II razreda i učenici IV-2 razreda uživali su u druženju i razgovoru sa dječijim piscem Fahrudinom Kučukom, kao i pričama Lidije Sejdinović – Tete Pričalice. Svi prisutni su uživali u interaktivnoj prezentaciji dječije poezije i proze. Članovi literarne sekcije gostima su recitovali svoje stihove, te pokazali svoju kreativnost, maštovitost i talenat. Naši dragi književnici donijeli su djeci mnogo radosti, lijepih riječi, igre, topline i ljubavi. Današnja književno-edukativna radionica sa Fahrudinom Kučukom i Lidijom Sejdinović izazvala je fenomenalne reakcije kod naših učenika.